Друк

Енергосберігаюче скло

(Теплозберігаюче, низькоемісійне скло) - це поліроване флоат-скло, на поверхню якого шляхом напилення нанесено спеціальне, що містить вільні електрони, покриття товщиною всього в декілька десятків нанометрів.

За рахунок явищ інтерференції і електропровідності скло з таким покриттям відбиває теплові хвилі в інфрачервоному діапазоні, що дозволяє істотно скоротити тепловтрати приміщення.  Оскільки енергозберігаюче скло вибірково пропускає хвилі, його також називають селективним склом.

Відомо, що електропровідність пов'язана з випромінювальною здатністю (емісією) поверхні.  Параметр, який характеризує енергозберігаючі властивості скла - випромінювальна здатність, під якою розуміють властивість поверхні відбивати довгохвильове теплове випромінювання.  Для порівняння, такий параметр як емісситент поверхні (Е) у звичайного скла має числове значення Е = 0,835, а у селективного - вже менше 0,2, звідки і друга назва - низькоемісійне скло.  У холодну погоду нізкоеміссионноє скло відбиває всередину приміщення тепло від опалювальних приладів, а в літній час, навпаки, енергозберігаюче покриття відбиває теплову енергію в довгохвильовому діапазоні назовні, створюючи відчуття прохолоди і комфорту.

Енергозберігаюче покриття абсолютно
прозоро для людського ока.  В даний час використовується два типи покриттів скла:

  • I-скло (Double Low-E) - з м'яким покриттям
  • К-скло (Low-Е) - з твердим покриттям. 

Енергозберігаюче К-скло стало провідним в Європі завдяки своєму нейтральному кольорe, виключної теплоізолювальної здатності і простоті обробки.

Процес отримання К-скла

 Для додання флоат-скла енергозберігаючих властивостей на поверхню ще гарячого скла методом піролізу в процесі виробництва на флоат-лінії наноситься тонкий шар спеціального металооксидного покриття.  Таке покриття, «спікаючись» зі склом, відрізняється особливою міцністю і тому називається «тверде покриття».  Величина (Е) випромінювальної здатності К-скла зазвичай має значення близько 0,2.  К-скло набуло поширення завдяки своєму нейтральному кольору, простоті обробки і винятковим теплоізоляційним характеристикам.  К-скло може бути ламіновано і загартоване. К-скло (Low-Е) застосовується там, де потрібно оптимізувати енерговитрати.

К-скло зазвичай входить до складу склопакетів в якості скла «на приміщення», а низькоемісійне покриття К-скла звернено в межстекольное простір.  Ми пропонуємо скло відомих світових виробників: AGC Flat Glass і Pilkington за доступними цінами.

Переваги:

  • покращує теплоізоляцію скорочує втрати тепла, витрати на опалення
  • оптимізує сонячне тепло
  • зменшує конденсацію
  • зменшує холодне випромінювання і тягу
  • проникність і відображення нейтрального кольору
  • висока світлопроникність
  • можливість скління разом з сонцезахисним склом.

I-скло - Double Low-Е

Наступним серйозним кроком у виготовленні енергозберігаючого скла стала поява на ринку скляної промисловості I-скла, що за своїми характеристиками перевершує вищеописане К-скло.  Відмінності між ними полягають як в технології виробництва, так і в значенні коефіцієнта випромінювальної здатності (Е).  Отримання I-скла передбачає нанесення на його поверхню оптичного покриття на основі оксидів металів з використанням високовакуумного виробничого обладнання з системою магнетронного розпилення.

Низькоемісійне Double Low-Е покриття I-скла прозоре, має прекрасну світлопроникнену здатність і ще нижчий (Е = 0,04) коефіцієнт випромінювальної здатності в порівнянні з К-склом.  Застосування склопакетів з I-склом дозволяє не тільки домогтися зниження енерговитрат, але і помітно підвищити комфорт в приміщенні.  "Бусел-Січ" реалізує Double Low-Е скло марок AGC, Guardian, Saint-Gobain, EuroGlass оптом і в роздріб.